Prehliadacia verzia WLITEFIBU

Prakticky po celú dobu zverejnenia webu www.vsoft.sk pánom Vanekom,  bola na ňom zverejnená prehliadacia verzia WLITEFIBU pre programy FIBU a WFIBU.

Stále si ju môžete stiahnuť- link som zverejnil viď: O FIBU / Fibu do roku 2021 / Na stiahnutie...

To bola tá dobrá správa. Bohužiaľ nasleduje jedna zlá. WLITEFIBU.EXE ktoré si stiahnete, nie je použiteľné, ak ste si robili upgrade FIBU/WFIBU po roku 2014 a máte verziu  FIBU 15.0 a vyššiu alebo WFIBU 7.00 a vyššiu.

     Prvý problém, na ktorý narazíte je, že program Vás vyzve, aby ste vložili disketu do disketovej mechaniky A:/.

     Druhý problém, ak prelomíte prvý problém a program začne načítavať Vaše databázy, tak Vám vykričí chybu databáz.

Prvý problém sa dá vyriešiť, postup:

1. Nainštaluješ si wlitefibu.exe a potom si nájdeš súbor fibu.ini. V tomto súbore nájdeš riadok Archiv: A:\ . Tento riadok zmeníš podľa toho, kde si pripravíš databázové súbory na načítanie. Napr. Archiv: C:\FIBUzaloha\archiv\ / pozn admina: na zásah do fibu.ini môžeš použiť Windows program NOTEPAD/Poznámkový blok /

2. Databázové súbory vytvoríš cez funkciu FIBU/WFIBU - Archivácia / Archivácia údajov za aktuálny rok - vytvorí sa ti ZIP súbor databáz + popisný súbor.  Obidva súbory si musíš sejvnúť na adresu v bode1.

3. Wlitefibu pri štarte nájde ZIP archívny vytvorený súbor, zobrazí ti info z popisného súboru, ale následne pri načítavaní databáz vyhlási, že databáza je poškodená.... a to je druhý problém.

Na druhý problém som nenašiel riešenie. Nenašiel som nikde ani novú verziu WLITEFIBU ani som nedokázal presvedčiť staré WLITEFIBU na načítanie nových databáz / pozn. admina: ak poznáš riešenie, tak ma kontaktuj, rád ho zverejním /

admin

---